KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763215
*
nr 1576 3215
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, "Sommar vid ån". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 18:11:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 14:54:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs mer om Harald Norrby
nr 1576 3215
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, "Sommar vid ån". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 14:54:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född pÃ¥ Gotland 1928.Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37